تنظیمات

انتخاب رنگ
انتخاب سایز
انتخاب پس زمینه
سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها
يکشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠٠
آخرین بروز رسانی تارنما : 6/9/2021
صفحه اصلی > درباره ما > چشم انداز 

 

تصویر چشم اندازمقــدمـــه:

شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در منطقه ای گرم و خشک واقع هستند که از سمت شمال و شرق در حاشیه دشت کویر قرار دارند.درجه حرارت منطقه در گرمترین فصول سال ، بعضا تا حدود 50 درجه و میزان تبخیر به 300 میلی لیتر می رسد.متوسط بارندگی سالانه حدود 135 میلی متر یعنی تقریبا نصف متوسط بارندگی کشور و یک ششم بارندگی در جهان است.

با توجه به شرایط اقلیمی و وضعیت منابع آب منطقه و حساسیت و اهمیت آب در توسعه پایدار ، لزوم توجه ویژه به حفظ منابع و افزایش ظرفیت های موجود جهت تامین ،ذخیره سازی و توزیع آب همراه با کنترل بهداشتی آن را مضاعف می نماید.

شرکت آب و فاضلاب کاشان در افق 1404 دارای چنیـن ویـژگی هایی است:

1- دارای زیر ساخت های کافی و مطلوب به منظور تامین ، ذخیره و توزیع آب در حد استانداردهای ملی و برتر نسبت به شرکت های دارای وضعیت اقلیمی مشابه

2- دارای زیر ساخت های جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری به منظور حفظ محیط زیست و میراث فرهنگی

3- دارای رتبه برتر در بین شرکتهای آب و فاضلاب کشور در زمینه شاخص های نیروی انسانی ، استفاده از سیستم های جدید مدیریتی ، فناوریهای نوین

 

 

مفهــوم چشم انداز سازمانـی :

چشم انداز جهت گیریهای آتی سازمان را تداعی می کند و توضیح دهتده هر چیز اعم از فرهنگ کسب و کار ، تکنولوژی و یا هر نوع فعالیت سازمان در آینده است .

صرف نظر از تعاریف مختلف ، تعریف مختصر چشم انداز عبارتست از "تصویر مطلوب و آرمان قابل دستیابی در یک افق زمانی معین "

افراد دارای رویاهای خاص و نیز برداشتهایی خاص از رویا هستند . هرگاه رویایی با مشارکت ذهنی و عملی همراه باشد چشم انداز نامیده می شود . جمع بندی چشم انداز سازمانی را میتوان این طور گفت : فکر عملی ، اعتبار بخش و جذاب برای آینده سازمان

 

لـــزوم و اهمیت چشم انــداز :

علت و ضرورت داشتن چشم انداز را ناشی از موارد زیر دانسته اند :

1 - ضرورت کنترل و هدایت سرنوشت سازمان

محیط رقابتی کسب و کار ، بسیار پویا ، خصمانه و پرشتاب می باشد و با یک عبارت ساده ، محیط عدم اطمینان نام گرفته است . به عنوان نمونه ممکن است مزیت رقابتی سازمانی خیلی زود ازبین برود.بنابراین هرچه زودتر مدیریت ارشد ، چشم انداز آتی اوضاع صنعت را تجسم بخشد ، توانیی سازمانی خود را برای کنترل آینده و جهت گیری درست تقویت می کند.

2 - افول و تجدید حیات سازمانها

بسیاری از نشانه های شکست سازمانها ناشی از نبود نگرش واقعی از کسب و کار و یا نداشتن جهت گیریهای مناسب به سوی اینده است . سازمانهای امروز باید به تجدید حیات و بازاندیشی در نوع فعالیت ها و نوع قابلیت های لازم ، به منزله یک موضوع اساسی بنگرند.رویکردهای جدید مدیریت مثل ممهندسی مجدد سازمان ، همچنین یادگیری سازمانی ، همگی داشتن چشم انداز و تجسم آتی نیازهای مردم و بازار را در سرلوحه برنامه های خود قرارداده اند.بنابراین تجدید حیات سازمانها و بنا نهادن سازمان توانا ، مستلزم تدوین چشم انداز روشن و اصولی است .

3 - ضرورت تغییر فرهنگ سازمانی

اهمیت نقش فرهنگ در تحول و دگرگونی سازمانها برکسی پوشیده نیست . فرهنگ محافظه کارانه سازمان ها مانع نیرومندی برای انجام تحول است و هرگونه اهتمام برای تغییر سیستم ها و برنامه های سازمان ، بدون بسترسازی و ایجاد زمینه های فکری توفیق چندانی در پی نخواهد داشت.


امتیازدهی
نوشته شده توسط : مدیر سیستم
تاریخ درج : 09/25/2018    آخرین به روز رسانی : 9/25/2018